Uluslararası KAYES-IV Kongresi 23-24 Eylül'de Mardin'de

Ana SayfaHaberlerUluslararası KAYES-IV Kongresi 23-24 Eylül'de Mardin'de

01 Ağustos
Uluslararası KAYES-IV Kongresi 23-24 Eylül'de Mardin'de

ASEAD tarafından düzenlenmekte olan Uluslararası KAYES Kongre serisinin 4.’cüsü, 23-24 Eylül 2021 tarihlerinde “2023 Hedefleri Doğrultusunda Tarım Sektörü” ana teması ile Hilton Garden Inn-Mardin’de online ve yüz yüze formatta düzenlenecektir.

KAYES-IV Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim ÖRNEK yaptığı açıklamada, bu kongre için Türkiye’nin önemli sorunlarından biri olan tarım sektörünün seçildiğini; Mardin ve bölgesinin kadim uygarlıkları barındıran ve ilk tarımın başladığı bir bölge olması nedeniyle, kongrenin yapılacağı şehrin Mardin olarak belirlendiğini söyledi. Akademik çalışmalara ilaveten, bu kongrede de kongrenin gerçekleştiği bölgenin sorunlarının sahadaki uzmanlarca ele alınacağı özel oturumların da düzenleneceğini ifade eden Prof. ÖRNEK, ilk üç kongrede olduğu gibi, bu kongrede de bölgenin sorunlarına yönelik somut çıktıları hedeflerini söyledi.

Kongreye hazırlık amacıyla, çalıştay ve seminer serileri başlatacaklarını söyleyen Prof. ÖRNEK, bu çalıştay ve seminerler ile kongre öncesi, tarım sektöründeki sorunları öğrenme fırsatlarının olacağını ve kongrede yer alacak özel oturumların konularının ve formatlarının şekilleneceğini belirtti.

Tüm akademisyen, ilgili bürokrat ve uzmanların kongreye davetli olduklarını belirten Prof. ÖRNEK, kongre konu başlıkları, kongre kayıt süreci ve diğer konularda kayes.asead.org.tr web adresinde detaylı bilgilerin bulunduğunu söyledi.

E-posta listesine kaydol

ASEAD'ın faaliyetleri hakkında güncel bilgilere erişmek için e-posta listemize kaydolun.