KAYES III 15-16 Ekim 2020 tarihlerinde online olarak gerçekleşti.

Ana SayfaHaberlerKAYES III 15-16 Ekim 2020 tarihlerinde online olarak gerçekleşti.

25 Ocak
KAYES III 15-16 Ekim 2020 tarihlerinde online olarak gerçekleşti.

ASEAD tarafından organize edilen III. Uluslararası Kahramanmaraş Yönetim, Ekonomi ve Siyaset (KAYES) Kongresi 15-16 Ekim 2020 tarihlerinde "2023 Hedefleri Doğrultusunda Finans ve Bankacılık" ana teması ile online formatta Uluslararası Saraybosna Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirildi.

 

A.B.D., İngiltere, Yunanistan, Cezayir, Sudan, Rusya, Hindistan, Kırgızistan, Kazakistan ve Bosna Hersek olmak üzere 10 farklı ülkeden katılımcılar panel ve özel oturumlarda yer aldılar.

 

Kongredeki akademik sunumlarda 2023 Hedefleri Doğrultusunda Finans ve Bankacılık ele alınırken; Bosna Hersek'teki küçük ve orta ölçekli işletmelerin sorunlarının ve İstanbul Finans Merkezinin taraflarca ele alındığı 2 Özel Oturum da düzenlenmiştir.

 

Bosna Hersek ve özellikle Orta Bosna Kantonundaki küçük ve orta ölçekli işletmelerin sorunlarının ele alındığı ve ASEAD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Örnek moderatörlüğünde gerekleşen 1. Özel Oturuma Orta Bosna Kantonu Ekonomi Bakanı Nisvet Hrjnić, KOSGEB Başkan Yardımcısı Salih Tuna Şahin, Bosna Hersek Dış Ticaret Odası Uluslararası İlişkiler Bölümü Müdürü Enes Ališković, Bosna Bank International CEO'su Amer Bukvić, Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hasan Demirhan ve Ziraat Bank Bosna Hersek Genel Müdür Yardımcısı Uğur Özyiğit katıldılar. Orta Bosna Kantonunda KOSGEB benzeri bir kurumun kurulması ve bunun tüm Bosna Hersek'te yaygınlaştırılması, KOSGEB'in Bosna Hersek'teki küçük ve orta ölçekli işletmelere teknik desteğinin artırılması konularında mutabık kalınan özel oturum, pandemi sonrası karşılıklı ziyaret davetleri ile tamamlandı.


KAYES III Kongresinin sponsoru TİKA'ya desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.&

E-posta listesine kaydol

ASEAD'ın faaliyetleri hakkında güncel bilgilere erişmek için e-posta listemize kaydolun.