ASEAD Spor Kulübü kuruldu

Ana SayfaHaberlerASEAD Spor Kulübü kuruldu

03 Ocak
ASEAD Spor Kulübü kuruldu

Avrasya Sosyo-Ekonomik Araştırmalar Derneği Spor Kulübü kuruldu. Kulübün renkleri kırmızı-beyaz olarak belirlendi. Kulüp üyelerinin ve sporcularının hazır bulunduğu kutlamada pasta kesildi.

 

Kulüp Başkanı Prof. Dr. İbrahim ÖRNEK akademik çalışmalardaki motivasyonu sağlayan etkenlerden birinin sportif faaliyetler olduğunu, bu amaçla spor kulübü olarak da faaliyet göstermek istediklerini, Geleneksel Türk Okçuluğu branşı ile başladıklarını, kısa zamanda atletizm, basketbol ve voleybol branşlarını da bünyelerine katarak sadece akademik camiaya değil, tüm Kahramanmaraş halkına sporu sevdirmek istediklerini belirtti. Bu süreçteki desteklerinden dolayı Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil BOZ Bey’e ve Müdürlük çalışanlarına, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonuna (TGTOF), Adana Geleneksel ve Atlı Okçuluk Spor Kulübü Başkanı ve TGTOF Adana İl Temsilcisi Erhan UZMAN Bey’e, Maraş Ok Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı ve TGTOF Kahramanmaraş İl Temsilcisi Mustafa MENGÜR Bey’e teşekkür etti.

 

Sportif Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Mustafa GÜNALAN, yetişkinlere ve gençlere yönelik sportif ve sosyal faaliyetler içinde olacaklarını; unutulmaya yüz tutmuş geleneksel Türk Okçuluğu ile başladıkları faaliyetlere, diğer ata sporlarını ve oyunları ile basketbol, voleybol, atletizm gibi günümüz farklı branşlarını da kısa sürede ekleyeceklerini; bu branşlarda açacakları kurslar ile milli sporcuların yetişmesine katkı sağlayacaklarını söyledi.

 

Kulübün Geleneksel Türk Okçuluğu branşında lisansı sporcusu Tuğrul AVCI, geleneksel spor dallarına desteklerinden dolayı Kulüp yönetimine teşekkür etti; Kulübü ve Kahramanmaraş’ı yarışmalarda en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi.

E-posta listesine kaydol

ASEAD'ın faaliyetleri hakkında güncel bilgilere erişmek için e-posta listemize kaydolun.